Witamy na stronie Biblioteki szkolnej przy ZS Nr 3!

Godziny otwarcia biblioteki
Wirtualny katalog biblioteki THM
biblioteka.thm.edu.pl

BIBLIOTEKA SZKOLNA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN. Celem procedur jest: 1) zminimalizowanie zagrożeń zakażenia COVID-19, 2) umożliwienie uczniom dostępu do książek w postaci tradycyjnej. Zasady funkcjonowania biblioteki: 1. W celu zminimalizowania możliwości zarażenia wirusem, w punkcie obsługi czytelnika może przebywać tylko jedna osoba wypożyczająca. W przypadku większej liczby osób, powinny one oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5-2 m. 2. Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący, zakrywać usta i nos. 3. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz. 4. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 2-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.). 5. Po bezpośredniej obsłudze użytkowników biblioteki, pracownicy prowadzą prace porządkowe: wietrzą salę, dezynfekują środkami zapewnionymi przez szkołę powierzchnie płaskie i sprzęty w pomieszczeniu biblioteki.
Dodano 03 Sep 2020
Nagroda za wzorowe czytelnictwo.
Dzień bez pytania dla klasy 3 Tm :) Gratulujemy!
Dodano 02 Dec 2019
Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłosiła Konkurs Literacki dla uczczenia 85 rocznicy urodzin i 50 rocznicy śmierci Marka Hłaski. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół średnich, których zadaniem było przedstawienie własnych, niepublikowanych i nienagradzanych utworów poetyckich i/lub utworu prozatorskiego o tematyce dowolnej. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego odbyło się 5 października 2019 r. w Ostrowieckim Browarze Kultury w czasie trwania Nocy Bibliotek. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kowal, Jakub Czajkowski i Igor Piwnik. Wszystkie prace naszych uczniów zostały docenione. Aleksandra Kowal - I miejsce w dziedzinie poezji, Jakub Czajkowski - III miejsce w dziedzinie poezji, Igor Piwnik - Wyróżnienie w dziedzinie prozy. Gratulujemy!
Dodano 02 Dec 2019
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews