Zbiory

Pierwszą księgę inwentarzową zbiorów bibliotecznych naszej biblioteki założono w 1952 roku. Księgi inwentarzowe w formie papierowej prowadzone były do 2006 roku. Od 2007 roku wszystkie nabytki ewidencjonowane i opracowywane są w komputerowym programie MOL. Zbiory biblioteki liczą obecnie około 24 tysiące woluminów. W skład księgozbioru wchodzą encyklopedie, słowniki, poradniki, beletrystyka oraz literatura fachowa związana z kierunkami kształcenia w naszej szkole.
Pomieszczenia

Biblioteka początkowo mieściła się w sali 213, jednak w miarę powiększania się księgozbioru do biblioteki dołączano kolejno sale 212 i 211. Obecnie w skład biblioteki wchodzą trzy pomieszczenia: wypożyczalnia z księgozbiorem podręcznym, magazyn z księgozbiorem oraz czytelnia, w której mieści się Multimedialne Centrum Informacji.

Multimedialne Centrum Informacji

Multimedialne Centrum Informacji działa od września 2006r. W jego skład wchodzi obecnie 6 komputerów z WinXP/Office 2010 (CPU Celeron 3 GHz, RAM 512 MB, HDD 160GB, DVD-RW). Minisieć z dostępem do neostrady zbudowana jest na 8-portowym switchu 10/100. Sprzęt został pozyskany przez szkołę z Europejskiego Funduszu Społecznego.